Johanna Laanoja võitis Koolide Orienteerumise MM võistlustel teise medali!

27. aprilli lühirajaga lõppesid Sitsiilias Palermo lähistel Rahvusvahelise koolispordiliidu (ISF) maailmameistrivõistlused orienteerumises ning taas oli pidu eestlaste leeris, kui oma tavaraja kulla kõrvale teenis Johanna Laanoja (aeg 26.40) tüdrukute nooremas vanuserühmas hõbemedali.
Eestlannast vaid 34 sekundit kiirem oli seekord tavaraja hõbe, inglanna Merryn Stangroom (26.06) ning pronksile tuli taas Tereza Chrastova (27.23) Tšehhist.
Johanna sõnul jooksis ta ka täna lihtsalt oma jooksu ega lasknud end kaasvõistlejaist segada. Raja keskel tuli küll sisse üks 2-minutiline suunaviga, kuid seegi ei löönud rütmi segi. Suuremaid ja väiksemaid eksimusi oli kõigil. Üheks oma edu põhjuseks peab Johanna kevadist orienteerumislaagrit Portugalis, kus ta treenis just sellisel Sitsiiliale sarnasel, kuid Eestile äärmiselt võõral maastikutüübil.

Palju õnne kogu koolipere poolt!