Erasmus+KA2

Erasmus+ KA2, LOL – Lots of Learning (2017-2019)

Projekti partnerid: koordinaator Prantsusmaa (Collège du Vallon, Autun), Hispaania (Colegio Santa Isabel, Alquerías), Norra (Jevnaker Skole, Jevnaker), Põlva Kool.

Projekti raames valmistavad õpilased Euroopa kaardi põhjal erinevate riikide kohta lauamängu. Mängu valmimiseks moodustavad õpilased küsimused ja annavad ka vastused erinevate Euroopa riikide kohta. Projekti eesmärk on arendada õpilaste teadmisi geograafias, loodusõpetuses,  ajaloos,  võõrkeeltes, infotehnoloogias, töö- ja tehnoloogiaõpetuses, kultuuris ja  kirjanduses. Mäng valmistatakse ette nii reaalsele pappalusele kui ka interneti-põhiselt mängitavaks. Projektikohtumised toimuvad kõigi partnerite koolides. Põlva Kool võõrustab oma partnerkoolide õpilasi ja õpetajaid 2019. aastal.

————————————————————————————————–

Erasmus+ KA2, From knowledge to competences (2017 – 2019)

Projekti partnerid: koordinaator Rumeenia (Scoala Gimnaziala nr.11, Botosani), Bulgaaria (Comprehensive school “Kozma Trichkov”,Vratsa), Itaalia (Istituto Comprensivo “F.sco De Sanctis“, Villanova del Battista), Poola (Gimnazjum nr 94 im. Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Warszawa), Portugal (Agrupamento de Escolas de Rio Tinto Nº 3, Rio Tinto, Porto), Türgi (Talatpasa Ortaokulu, Bayrakli, Izmir), Põlva Kool.

Projekti eesmärgiks on matemaatika, võõrkeelte ja loodusainete õpetamine läbi reaalse elu olukordade. Õpilased loovad ja jagavad üksteisega ülesandeid, mis nõuavad loogikat, matemaatika-, füüsika-, looduse-, infotehnoloogia ning keeleteadmisi. Koolide koostööna kirjutatakse ka kett-jutustus teadushuvilisest noorukist. Õpetajate ülesanne on lisaks õpilaste juhendamisele koostada ühine kogumik headest praktikatest ning õpetamisviisidest ja lahendustest partnerkoolides.  Projekti käigus toimuvad õpetajate kohtumised kõikides partnerriikides ning õpilaste kohtumised Türgis ja Itaalias. Põlva Kool võõrustab külalisi 2019.aastal.