Põlva Kooli II olümpiamängud on lõppenud. Viis päeva lehvis linnastaadionil Eesti Olümpiaakadeemia lipp teiste lippude kõrval ning õpilased olid ise riides olümpialipu värvides. Nende päevadega kasvasime koos suuremaks, saime tugevamaks ja targemaks.
Kooliolümpia koos haridusperioodiga oli põnev ettevõtmine, mis õpetas väärtustama sporti, kultuuri, ajalugu, kunsti, kehalist kasvatust, oma tervist ja ausat võistlust. Lisaks tugevdasime suhteid oma klassi, kooli ja kogukonnaga. Seitsmes koolihoones tehti tõsist sporti, ent jagus ka liikumisrõõmu, kus osavõtt olümpiadeviisi kohaselt oli tähtsam võidust.
Üle 70 erineva spordiala/sportliku tegevuse jagati laiali meie erinevatesse koolihoonetesse. Loomulikult jagati medaleid, diplomeid ja meeneid, ikka neile, kes visamad ja töökamad. Spordiviktoriinides saadi teadamisi vanadest ja uutest olümpiamängudest ning tuletati meelde olümpiamedaliste. Olümpiamuuseumi kohale toomine kujunes suureks abiks teadmiste omandamisel ja see oli avatud kõikidele huvilistele.
Meie eakaaslased, õpilased Saksamaalt ja Hispaaniast, külastasid samal ajal Põlva Kooli Erasmuse projekti raames. Külalised nautisid igat päeva, võttes osa kõikidest pakutavatest tegevustest ka väljaspool Põlvat. Meie ujulat kasutasid nad suure rõõmuga.
Põlva Kool tänab kõiki sponsoreid, toetajaid ja abilisi, kelle panus aitas kaasa ürituse õnnestumisele. Tänu teie toetusele saime pakkuda õpilastele meeldejäävat kooliaasta lõppu, tunnustada kõiki osalejaid ning luua ühtekuuluv ja sõbralik keskkond.
Meie head sponsorid: Eesti Olümpiaakadeemia, Eesti Kultuurkapital Põlvamaa ekspertgrupp, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Põlva Vald, Põlva Maakonna Spordiliit, Kaguraadio, AS Lõuna Pagarid, Põlva Spordikool, Coop Põlva Tarbijate Ühistu, Põlva Noortekeskus.
Põlva Kooli II olümpiamängude eestvedajad
Reet Külaots ja Ulvi Musting
Fotod Indrek Illus ja lapsevanem Kadri Veskioja
Lapsevanem Kadri Veskijoja fotod avapäevast leiab siit





