Üle-eestiline poiste-solistide võistulaulmise eelvoor

2023. aasta on oluline noortele lauljatele kahel põhjusel – toimub noorte laulu- ja tantsupidu “Püha on maa” ja Eesti Meestelaulu Seltsi XIII üle-eestiline poiste-solistide võistulaulmine.
Nii nagu traditsiooniks, saab võistulaulmine alguse maakondades toimuvatest eelvoorudest, milledest parimad saavad võimaluse laulda 25.- 26. märtsil Tallinnas, Nõmme Majas toimuval Põhja-Eesti poolfinaalis ning 01.-02. aprillil Tartus Eesti Rahva Muuseumis toimuval Lõuna-Eesti poolfinaalis.
Nii toimuski reedel, 10.03.2023 Põlva Kooli Koolimaja tee 1 koolihoones Põlva maakonna poiste solistide lauluvõistluse maakondlik eelvoor. Osalejaid oli 16 poissi maakonna erinevatest koolidest ja lasteaedadest. Võisteldi 5 vanuseklassis. Põlva Koolist osales 5 poissi.

Pärtel Gross (6.b) – juhendaja õpetaja Kadri Jõgi, Marvin Mahla (5.b) – juhendaja õpetaja  Eda Heinaste, Haron Perlov (2.b) – juhendaja õpetaja Keit Musting, Benor Perlov (5.c) – juhendaja õpetaja Eda Heinaste ja Mattis Risttee (5.b) – juhendajad õpetajad Riivo Jõgi ja Margot Suur.

Tulemus:
Marvin Mahla saavutas I-II koha ja osaleb 01.-02. aprillil Tartus Lõuna-Eesti poolfinaalis.

„Meile tundub, et me mõistame laulude sõnu, aga neid uskuma või mitte uskuma paneb meid viis“. (Carlos Ruiz Zafón)

Õnnitlused võitjale! Kiitus tublidele osalejatele!
Aitäh õpetajad Eda Heinaste, Kadri Jõgi, Keit Musting, Riivo Jõgi ja Margot Suur,  tublide laulupoiste juhendamise eest!