Põlvamaa kooliteatrite festival (22.03.2019)

22.03.2019 toimus Põlvamaa kooliteatrite festival Kanepis, Eesti esimeses seltsimajas. Korraldajateks Kanepi Seltsimaja, Kanepi Avatud Noortekeskus ja Kanepi Gümnaasium.
Eesriie avanes 22. märtsil kell 11.00 ja lava oligi kaheksa erineva näitetrupi päralt. Etendusi jälgis žürii koosseisus: Helje Põvvat – Eesti Näitejuhtide Teatritrupi juhatuse liige, staažikas harrastusnäitleja, kauaaegne kultuurijuht; Mareli Nielson- Tartu Ülikooli meediaüliõpilane, staažikas kooliteatri näitleja; Epp Margna- tunnustatud kunstnik, Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupi juht; Kerli Koor- Kanepi valla kultuuri- ja haridusnõunik.
Žürii hindas kolme kooliastet eraldi: Algklassid, keskaste ja gümnaasium.

Meie koolist osales õpetaja (lavastaja) Maia Punaku näitetrupp etendusega „Kooparahvas“.

Võidukas tulemus:
Žürii tunnistas keskastme arvestuses parimaks Põlva Kooli lavastuse ja ühtlasi etendub meie kooli lavastus riigifestivalil „Kooliteater 2019“ 26.-27.04.2019 Valgamaal Otepääl.

Lisaks omistati parima naisosatäitja tiitel Ita Lillole (9.c).

Meie kooli tublid näitlejad:
Kaur Kenk (7.a)
Richard Uibo (7.a)
Maara Parhomenko (8.a)
Merit Tigas (8.a)
Karmel Juhkanson (8.c)
Getter Miida Kask (8.c)
Jürgen Koosapoeg (8.c)
Mona Käärik (8.c)
Andra Madisson (8.c)
Eva Peršin (8.c)
Henri Pori (8.c)
Ita Lillo (9.c)

„Kui tahad saavutada midagi suurt, siis pead alustama väikesest“ (J. Hebel)

Õnnitlus tublidele näitlejatele ja suur tänu näitetrupi lavastajale õpetaja Maia Punak!