Etluskonkurss „Tahan Sulle öelda…“ (18.11.2020)

18.11.2020 toimus Põlva Koolis maakondlik etluskonkurss „Tahan Sulle öelda…“. Osa võttis 18 etlejat neljast Põlvamaa koolist. Arvestust peeti kolmes vanuseastmes – noorem vanuseaste (4.-6. klass), keskmine vanuseaste (7.-9. klass) ja vanem vanuseaste (10.-12. klass). Iga etleja pidi esitama ühe luuletuse ja ühe proosapala.

Õpilasi tunnustas žürii koosseisus: Helje Põvvat, Külli Ots ja Lilian Hindrikson.
Etluskonkurssi toetas Põlvamaa Omavalitsuste Liit ja Põlva Kool.

Meie koolist osales 11 õpilast, nendest olid parimad vanuseastmete kaupa:

Nooremas vanuseastmes
I koht Kristiin Piirsalu (6.e), juhendaja Merili Ermel
II koht Ode-Eliisabet Elias (5.e), juhendaja Imbi Vent
III koht Tristan Leppik (6.b) ja Anti Tohva (6.a), juhendaja Imbi Vent

Keskmises vanuseastmes
I koht Kadri Kamja (8.b), juhendaja Maia Punak
II koht Isadora Janett Turba (8.b), juhendaja Maia Punak

Tublilt esinesid: Berit Vasser (5.d) , Kotred Paide (6.d), Martti Pavlov (6.c), Helle-Mai Ojamaa (7.b) ja Laura Plakso (7.b)

Sellel aastal oli etluskonkursil uue kategooriana luulekavad

Meeleoluka murdekeelse luulekava „Spordikitmislugu“ pani Contra luuletustest kokku emakeeleõpetaja Merili Ermel. Luulekava esitasid 6.d klassi õpilased:
Kotred Paide, Marit Lõbu, Mia Lees, Brigita Pendla, Reno Rošik, Kristofer-Helander Kuldmets ja Mairo Paabut.

Raimond Änilane (6.e), Ranet Viru (6.b), Merilin Raudkett (7.b), Annabel Kolsar (6.e), Kristiin Piirsalu (6.e), Mirtel Talv (6.a) ja Inger Kateriine Lang (7.b) esitasid erinevate Eesti luuletajate loomingust koosneva luulekava „Kodu lugu“. Toredalt lavastatud luulekava pani kokku õpetaja Maia Punak.

Õpilaste omaloomingulistest luuletustes kokkupandud kava „Minu Põlva“  kandsid õpetaja Imbi Vendi juhendamisel ette 5.e klassi õpilased Siim Kadak, Raino Põvvat, Terle Varend, Ronja Pastak, Henri Haabma, Ode-Eliisabet Elias, Liisa Kannik, Erik Jaakmees ja Laura Lepistu.

„Edu tähendab teha tavalisi asju erakordselt hästi“. (Jim Rohn)

Kiitus kõigile osalejatele ja suur tänu emakeeleõpetajatele!
Etluskonkursi „Tahan Sulle öelda…“ eestvedajaks ja projektijuhiks oli Anne Ojaste Põlva Kooli raamatukogujuhataja. Tänu tehtu eest ja jõudu traditsiooni jätkamisel!