Linnuviktoriin (14.03.2018)

14.03.2018 toimus Tartu Ülikooli loodusmuuseumis „Linnuviktoriin“. Üle-eestiline linnuviktoriin on põhikooli õpilastele mõeldud võistlus, kus selgitatakse välja parimad noored linnutundjad. Viktoriinil tuleb vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele, tunda linde välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Viktoriin toimub igal kevadel Tartu ülikooli loodusmuuseumis.
Seekordsel viktoriinil osales 31 võistkonda üle Eesti. Arvestust peeti kahes vanuseastmes (6.-7. ja 8.-9. klass). Esitati 19 küsimust, mille eest oli võimalik maksimaalselt saada 67 punkti. Põlva Koolist osales kaks võistkonda 8.-9. klassi vanuseastmes.

Võistkond „Põlva Kool“ kogus 44 punkti ja saavutas üldarvestuses 8. koha.
Võistkonda kuulusid: Aadi Parhomenko (8.a), Maara Parhomenko (7.a), Katleen Schmeiman (7.b).

Võistkond „Kotkad“ kogus 43 punkti ja saavutas üldarvestuses 9. koha.
Võistkonda kuulusid: Aurora Vierland (8.b), Karolin Kalk (8.b), Anne-Liis Verev (8.b).

„Loodust saab valitseda üksnes talle kuuletudes“ (Francis Bacon)

Kiitus võistlejatele ja aitäh õpetaja Urve Lehestikule!