Friedebert Tuglase omaloomingukonkurss

02.03.2021 tunnustati Ahjal Friedebert Tuglase 135. sünniaastapäevale pühendatud omaloomingukonkursile esitatud auhinnatud tööde autoreid ja juhendajaid ning valitud võistlustöid.

Sellel aastal laekus konkursile 80 tööd kümnest maakonna ja ühest väljastpoolt maakonda koolist. Võisteldi viies vanusegrupis. Konkursil osaleja võis saata võistlusele ühe töö – proosapala või luuletuse. Kokkuvõtte kirjutistest tegi Ahja kooli eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ilvi Suislepp. Üritus toimus läbi veebi.

Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

II kooliaste (4.-6. klass):
Luule
I koht Mairo Paabut „ Kuldnokk tegi tiktokk“ (6.d)
III koht Liisa Linnus „Abiline kuldnokk“ (6.b)

III kooliaste (7.-9. klass):
Luule
I koht Joanna Meriina Sulaoja “Rott ja kuldnokk” (9.a)
II koht Luiisa Marleen Lepp “Rott ja kuldnokk” (8.c)

Tublid tööde autorid: Hanna Avikson (2.d), Johan Pragi (2.d), Hanneli Labat (2.d), Ruudi Kattai (3.c), Mihkel Paekivi (3.c), Keirit-Ketrin Kikas (3.c), Saskia Lätt (3.c), Nette Sadonski (3.d), Kuldar Maseni (3.d), Lauren Polli (4.d), Karl Kintsiraud (4.d), Jari-Martti Salonen (4.d), Oskar Kolk (6.a), Tristan Leppik (6.b), Brita Sokk (6.d), Grete Haavamäe (6.e), Kristiin Piirsalu (6.e), Sander Oinus (6.e).

„Idee on haruldane lind sõnade metsas“ (Victor Hugo)

Kiitus ja aitäh aktiivsetele kirjanikele, kes pühendasid oma aega kirjutamisele nii luules, kui proosas!
Tänusõnad ja tänukiri kõikidele juhendajatele Merili Ermel, Maia Punak, Imbi Vent, Raina Uibo, Kersti Kõiv, Ülle Rull ja Kristi Puna, kes õpilasi innustasid ning tööd esitamisküpseks toimetasid.