Põlvas peeti noorte ideede turgu

24.novembril 2016 peeti Põlva Kooli Mammaste õppehoones Ühisnädala raames ideede turgu, kus noorte ideekonkursil „Välgatus“ osalevad võistkonnad „müüsid“ ideid oma tulevastele mentoritele.

Ideede turu tulemusena on oma ideede edasiarendamiseks 12 võistkonda endale mentorid leidnud, nende seas ka Põlva Kooli minifirma Puujuurikas: tindi-, pudru- ja konksujuurika tootmine, mentor: Jaan Konks (Sodalis OÜ)

TÜ ettevõtlus- ja innovatsioonikeskuses toimetav Kuldar Leis sõnas ideede turu kokkuvõtteks, et ideid oli väga erinevaid, kuid kolm neist puiduga seotud, mis taaskord kinnitab, et puidusektor tõepoolest on Põlvamaal oluline. Leisi sõnul oli ka väga huvitav jälgida, kuidas noorte oskused juba selle lühikese aja jooksul oma toodete/ideede müümisel järjest paranesid.

Noorte ideekonkurss „Välgatus“ saab teoks Põlvamaa Rajaleidja keskuse, Põlvamaa Arenduskeskuse, Räpina Loomemaja ja Põlva maakonna koolide koostöös.

Rohkem infot ja pilte leiad siit ja  Välgatuse Facebooki lehelt!