Noorte pianistide konkurss “EESTI KÕLA IX”

Eesti pianistliku kultuuri järelkasvu igakülgse arengu toetuseks ja eesti klaverimuusika väärtustamiseks korraldas Tallinna Muusikakeskkool 26.– 29.11.2020 vabariikliku noorte pianistide konkursi “Eesti kõla IX”.

Konkursile olid oodatud klaveriõpilased kõikjalt Eestist vanuses kuni 19 a. Konkurss toimus ühes voorus, kuues vanuserühmas ja kahes kategoorias. Repertuaari sisulise dominandi moodustas eesti heliloojate klaverimuusika. Selle kõrval väärtustas konkursi kava klassikalise stiili suurvormi ja Beethoveni loomingut.

Konkurssi hindas rahvusvaheline žürii: Toomas Vana (Eesti, Saksamaa), Kari Tikkala (Soome), Rudolfs Vanks (Läti).

Sellel konkursil osales Põlva Kooli 9.a klassi õpilane Lilian Hindrikson, kes saavutas viienda vanuserühma A kategoorias I koha ja eripreemia klassikalise suurvormi esituse eest (õp Kadri Leivategija, H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool).

Kuna seekordne konkurss toimus kroonviiruse sunnitult veebis, siis on Liliani konkursiesitust võimalik ka kuulata-vaadata siit.

Kõige tundlikum muusikainstrument on inimese hing, sellest järgmine, inimese hääl. On vaja puhastada oma hinge, kuni ta helisema hakkab. (Arvo Pärt)

Palju õnne võitjale! Meeldivaid elamusi muusikas!