Raamatukogude teema-aasta avamine (12.01.2022)

12. jaanuaril 2022 avati üle-eestiline raamatukogude teema-aasta. Keskpäeval toimus ettelugemine möödunud aastal enim laenutatud Eesti autori ilukirjanduslikust teosest. Lasteraamatutest oli selleks Piret Raua „Tobias ja teine b”, mida laenutati 2021. aastal rahvaraamatukogudest 4335 korda.

Põlva Kooli Kesk 25 õppehoones lugesid kooliraadios katkendi Piret Raua lasteraamatust ette Kadri Kamja (9.b), Miiron Olle (7.b) ja Raimond Änilane (7.b). Õpilasi juhendas eesti keele ja kirjanduse õpetaja Maia Punak.

Koolimaja tee 1 õppehoones oli ettelugejaks Emili Kaskla (4.b), keda toetasid draamaõppe õpilased Emmalii Haamer (4.d), Ketrin Kalle (4.d), Mirell Kattai (4.d), Loviise Kurusk (4.d), Kätriin Kurvits (4.d), Grete Käis (4.d), Mariliis Lasting (4.d), Marlee Loeg (4.d), Jessica Puna (4.d), Nette Sadonski (4.d), Sarah Zopp (4.d), Mathias Gregory Kõllamägi (4.d), Karl Mägi (4.d), Marleen Alve (4.b), Ketlin Kapp (4.b), Jane-Liis Kiljak (4.c), Jete Kurusk (4.b), Marielle Leesalu (4.c), Elis Padar (4.b), Maialiis Puusepp (4.b), Rage Reedi (4.c), Miialii Rinne (4.b), Mia Mirell Sing (4.b), Helena Soo (4.c), Brita Truus (4.b). Selle kohta valmis huvitav ja kaasahaarav video, mida vaadati klassides huviga. Õpilasi juhendas huvijuht Diana Pehk. (Vaata videot siit).

„Raamatukogud on inimhinge kõikide rikkuste aaretekambrid“ (Gottfried Wilhelm Leibniz)

Kiitus kõikidele osalejatele!
Aitäh juhendajad õp Maia Punak, huvijuht Diana Pehk ja Põlva Kooli raamatukogude aasta eestvedaja Anne Ojaste.