Põlva Kool kutsub Code Weeki töötubadesse

Programmeerimisnädal Code Week on Euroopa Komisjoni algatus, mille raames kutsutakse üles kõiki ettevõtteid, organisatsioone ja haridusasutusi rääkima programmeerimisest ja korraldama sellega seotud sündmusi. Eesmärk on populariseerida programmeerimisoskust ja toetada tehnoloogia oskuslikku kasutamist laiemalt, suunates tähelepanu tuleviku töökohtadele ning nendega seotud digioskustele. Rohkem infot

Põlva Kool võtab samuti osa ja pakub huvitavaid tegevusi:

I töötuba

Toimumise aeg – 9.oktoober 2018 kell 14.00-15.30

Õpitoa nimetus – Saame tuttavaks! Mina olen kass Scratch

Toimumiskoht – Koolimaja tee 1 (Põlva Kooli) arvutiklass

Maksimaalne osalejate arv – 18

Vanusegrupp, kellele õpituba on suunatud – 8-11 aastased

Lühike õpitoa sisukirjeldus – Lapsed tutvuvad läbi mängulise keskkonna kass Scratch liikumise, tegevuse programmeerimisega.Lapsed tutvuvad lihtsate praktiliste tegevuste kaudu programmeerimisega Scratchi keskkonnas, programmide loomise etappidega. Valmib väike mäng, mis paneb arvutiklaviatuuri nooltega kassi liikuma.

II töötuba:

Toimumise aeg – 12. oktoober kell 13.30-15.00

Õpitoa nimetus – Lego Robotid (WeDo 2)

Toimumiskoht – Põlva kooli  arvutiklass (Koolimaja tee 1)

Vanusegrupp, kellele õpituba on suunatud – 6-7 aastased

Lühike õpitoa sisukirjeldus –Õpitoas ehitatakse juhendi järgi koos paarilisega mudel (nn robot). Enne robotiehitusega alustamist tutvutakse baaskomplekti ja seal olevate anduritega, õpitakse tundma programmi, et hiljem ehtitatud robot liikuma panna. Tegemist on piltprogrammeerimisega mis on lihtne ning kartlikumad algajad saavad vajadusel kasutada ka näidisprogramme.

Juhendaja – Kristi Kurg, kristi.kurg@polvakool.ee

III töötuba

Toimumise aeg – 16. oktoober kell 14.00-15.30

Õpitoa nimetus – Lego Robotid (WeDo 2)

Toimumiskoht – Põlva kooli  arvutiklass (Koolimaja tee 1)

Vanusegrupp, kellele õpituba on suunatud – 6-7 aastased

Juhendaja – Kristi Kurg, kristi.kurg@polvakool.ee

IV töötuba

Toimumise aeg – 17.oktoober 2018 kell 14.00-15.30

Õpitoa nimetus – 3D joonestamine

Toimumiskoht – Koolimaja tee 1 (Põlva Kooli) arvutiklass

Vanusegrupp, kellele õpituba on suunatud – 12-15 aastased

Lühike õpitoa sisukirjeldus – Õpitoas omandatakse lühiteadmised 3D programmiga joonstamisel ja oskused veebipõhise 3D programmiga Tinkercad joonestama (disainima) lihtsat mudelit, eesmärgid õppija seisukohalt.

V töötuba

Toimumise aeg – 18.oktoober 2018 kell 14.00-15.30

Õpitoa nimetus – Loome mängu Scratchiga

Toimumiskoht – Lina 21, Põlva Kooli arvutiklass 3.korrusel

Maksimaalne osalejate arv – 18

Vanusegrupp, kellele õpituba on suunatud – 11-14 aastased

Lühike õpitoa sisukirjeldus – Lapsed tutvuvad läbi mängulise keskkonna programmi Scratch liikumise, tegevuse programmeerimisega.

Eesmärk on tutvustada 11-14 aastaste lastele lihtsate praktiliste tegevuste kaudu programmeerimist Scratchi keskkonnas, programmide loomise etappe, mõisteid ja algoritmide rakendamist.

Valmib mitmetasemeline mäng.